0
0253669915

حروف صدادار در زبان انگلیسی

سلام به همه زبان آموزان خوب در آموزشگاه تراشه . امید وارم همه شما زبان آموزان همیشه خوشحال باشید .
در این مقاله قراره در مورد حروف صدادار در زبان انگلیسی صحبت کنیم و آن را فرا بگیریم , با آموزشگاه تراشه همراه باشید .

حروف صدادار

حتماً تا الان بارها شنیده‌اید که برخی از حروف در زبان انگلیسی، به حروف صدادار معروف هستند و باید به آن ها توجه خاصی کرد . حتی در دوران مدرسه هم معلم‌های زبان‌مان از این حروف و اهمیت‌شان در زبان انگلیسی می‌گفتند. ما در آموزشگاه تراشه تصمیم گرفتیم در این مقاله به کامل‌ترین شکل ممکن حروف صدادار انگلیسی را به شما معرفی کنیم و از کاربرد هرکدام بگوییم تا یکبار برای همیشه آن را یاد بگیرید.

حروف صدادار در زبان انگلیسی

یادگیری این حروف به شما کمک می‌کند در واژه‌ها و موقعیت‌های گوناگون از آن‌ها به‌درستی استفاده کنید. ممکن است در برخورد اول فکر کنید کمی پیچیده هستند؛ اما اگر اصول درست هرکدام را یاد بگیرید و بدانید که کجا باید آن را به کار بگیرید، بعد از مدتی به‌طور کامل مسلط می‌شوید. پس ترس خود را دور بریزید و آماده آموزش باشید .

A

نام این حرف به‌صورت /ˈeɪ/ تلفظ می‌شود. A کاربرد زیادی در زبان انگلیسی دارد .

 

 

برای تلفظ حرف A : حرف A با توجه به همجواری‌اش با حروف دیگر، به سه صورت تلفظ می‌شود:

 

    اگر این حرف بین دو حرف بی‌صدا قرار ‌بگیرد، به صورت صدای کوتاه /a/ تلفظ می‌شود. نمونه این حالت را می‌توانید در کلمه‌های at, can, stamp, bad, cat, matter ببینید.

 

    صدای بلند /ɔ/ شبیه آ بلند است و در جایی شنیده می‌شود که کلمه با یک حرف بی‌صدا یا صدادار سایلنت به پایان می‌رسد؛ همچنین در کلمه‌های تک‌بخشی و در کلماتی که حرف r  بعد از حرف a قرار گرفته باشد. مثال‌های مناسب برای این صدا کلمه‌هایwalk, arm, wasp, lager, black, hand, Paris, car, farm هستند.

 

    صدای /eɪ/ شبیه «اِی» در فارسی است و زمانی حرف a این‌گونه خوانده می‌شود که در میان دو حرف بی‌صدا قرار بگیرد. مانند کلمات name ,ate, flavor, case.

I

در نظام مدرن الفبای انگلیسی نام آن به‌صورت /ˈaɪ/ تلفظ می‌شود. شکل کوچک این حرف را به‌صورت i می‌نویسیم و و با توجه به بخشی که در آن قرار می‌گیرد، شیوه تلفظش را تغییر می‌دهیم.

 

 

اما برای تلفظ حرف I : برای حرف I  چهارگونه تلفظ وجود دارد:

 

    /ai/ یا «آی کشیده» درکلمه‌ها با این حروف همراه می‌شود: ld, nd, gh,  وgn . مانند آن‌چه در کلماتmild, night, fight, mine, right دیده می‌شود.

 

    /i/ یا «آی کوتاه» زمانی شنیده می‌شود که i بین دو حرف بی‌صدا قرار گیرد؛ مثلاً در: kidneys, kit, minute, hit, in.

 

    /ə:/ یا شوا نیز زمانی است که i بین دو حروف بی‌صدا قرار می‌گیرد و در experiment و president شنیده می‌شود.

 

    صدای /aiə/ نیز زمانی شنیده می‌شود که i پیش از r در پایان کلمه بیاید و به صورت (آیﹺ ) خوانده می‌شود. مثلاً در: hire, fire,  require .

E

 نام این حرف به‌صورت /ˈiː/ تلفظ می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، شکل کوچک این حرف را به‌صورت e می‌نویسیم و بسته به این‌که در کدام قسمت کلمه قرار گرفته، شکل تلفظش را تغییر می‌دهیم.

 

 

و برای تلفظ حرف E : حرف E نیز با توجه به جایگاه و نحوه قرارگیری‌اش در کلمه، سه تلفظ مختلف دارد:

 

    صدای /i:/ که همان «ای» کشیده در فارسی‌ست و در کلماتی مثل be, English, sea, evil, feet شنیده می‌شود.

 

    /e/ همان e کوتاه است و معمولاً در کلمه‌های تک‌بخشی دیده می‌شود. کلمات bed, dress, red, head, them مثال‌های خوبی برای این حرف هستند.

 

    صدای /ə:/ یک صدای رایج در زبان انگلیسی است. این یک حرف صدادار به اصطلاح کاهشی‌ست و معمولاً در بخش پایانی کلمه‌ها دیده می‌شود. همچنین، می‌توان این صدا را در کلماتی شنید که یک حرف صدادار بین دو حرف بی‌صدا قرار گرفته‌است. تلفظ این صدا کمی به تمرین نیاز دارد و باید آن را چیزی مابین e کوتاه و o کوتاه بیان کرد. بهترین نمونه‌ها برای این صدا کلمه‌های father و mother هستند.

حروف صدادار
U

حرف U است. نام آن به‌صورت /ˈjuː/ تلفظ می‌شود و شکل کوچکش را به‌صورت u می‌نویسیم. در ادامه به شما می‌گوییم که اگر این حرف را در کلمه‌ای دیدید، چطور آن را بخوانید.

 

و برای تلفظ حرف U باید :  حرف U نیز می‌تواند چهار نوع تلفظ گوناگون داشته باشد:

 

    وقتی همراه با دو حرف بی‌صدا بیاید یا در موارد نادری هم که I یا r قبل از آن آمده باشد، صدای /u:/ او کشیده می‌دهد. مانند کلمات: rude، flu، spruce .

 

    /u/ یا او کوتاه زمانی‌ست که پس از حرف U،  I یا II بیاید. مانند کلمه pull .

 

    /ʌ/  یا آ شبیه تلفظ U در کلمات up, cut, luck است.

 

    صدای /ju:/ یا /ju/ در کلمه‌هایی مانند volume و revenue دیده می‌شود.

O

نام این حرف به‌صورت /ˈoʊ/ تلفظ می‌شود. شکل کوچ آن هم به شکل o نوشته می‌شود و در شرایط مختلف ممکن است صداهای گوناگونی داشته باشد.

 

اما برای تلفظ حرف O باید : حرف  O  نیز بسته به جایگاهش در میان حروف دیگر، چهار نوع تلفظ دارد:

 

    در میان دو حرف بی‌صدا، /ɒ/ یا آ کوتاه خوانده می‌شود، مانند صدایی که در کلماتhot, on, off دارد.

 

    /ɔ:/ نشانه صدای ﹹ بلند است و اگر O با r دنبال شود، به این صورت تلفظ می‌شود. کلمه‌های north, lord, more, short, store, storm, pork مثال‌های خوبی برای این صدا هستند.

 

    O نیز گاهی صدای/ə:/  یا شوا دارد، اگر پیش از آن w یا پس از آن حرف r آمده باشد. همچنین در حروف صدادار نهایی نیز گاهی صدای ﹹ  کشیده دارد. مانند: word, world, for, preparation .

 

    و در آخر، اگر پیش از آن w یا c و پس از آن n آمده باشد، صدای /ʌ/ یا آ کشیده دارد. مانند تلفظش در کلمات onion, wonderful, money, monk, month.

آموزش های آموزشگاه تراشه

آموزش فتوشاپ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.